Loader Image

Raport skrócony 2011

Wskaźniki i liczby drastycznie rosną, co nie zdarzyło się od kilku lat. W roku 2011 w województwie Pomorskim doszło do 2.910 wypadków drogowych, w których zginęło 222 osoby, a 3.711 zostało rannych. W stosunku do roku poprzedzającego (2010) odnotowano wzrost liczby wypadków o 9,4%, wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 12,12% oraz wzrost liczby ofiar rannych o blisko 9%. Oznacza to, że w 100 wypadkach drogowych w województwie Pomorskim ginie 8 osób, a 128 zostaje rannych. Województwo Pmorskie jest województwem, w którym klasyfikacja bezpieczeństwa ruchu drogowego określa jego stan jako zagrożony pod względem liczby wypadków i ofiar rannych. Oznacza to, że liczba wypadków oraz liczba ofiar rannych jest większa od średniej liczby wypadków przypadającej na pojedyncze województwo, powiększonej dodatkowo o minimum jednostkową wartość odchylenia standardowego. Wypadki w województwie Pomorskim stanowią ponad 7% ogólnej liczby wypadków drogowych w Polsce.

Liczba ofiar rannych w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2011, wzrosła o ponad 33%. Powiaty w Województwie Pomorskim o największych wskaźnikach ciężkości (mierzonych liczbą ofiar przypadających na 100 wypadków) to dla ofiar rannych: Człuchów, Chojnice, Kartuzy oraz Bytów; dla ofiar śmiertelnych: Nowy Dwór Gdański, Wejherowo, Człuchów, Kwidzyn.
Do największej liczby wypadków drogowych doszło w powiecie grodzkim Gdańsk, w ciągu analizowanych 2 miesięcy w 69 wypadkach drogowych w Gdańsku zginęły 2 osoby, 83 zostały ranne.

Opracowanie w formacie pdf:

Raport skrócony – woj. Pomorskie 2011

Ostatnie posty: