Loader Image

Piknik motoryzacyjny w Sopocie 2014

9 sierpnia, przy sopockim molo odbyła się dziewiąta już edycja imprezy Moto Safety Day – promującej prawidłowe zachowania na drodze. Jak co roku, na uczestników wydarzenia czekało kilkanaście tematycznych stoisk, na których uczono zasad bezpiecznego podróżowania, przewożenia dzieci w fotelikach, udzielania pierwszej pomocy, zapoznawano też z konsekwencjami niestosowania się do kodeksu ruchu drogowego oraz braku kultury motoryzacyjnej. Na tegorocznej imprezie można było wziąć udział w symulacji wypadku drogowego z udziałem wszystkich służb ratunkowych, być świadkiem wybuchu poduszki powietrznej oraz skorzystać z symulatora dachowania przygotowanego przez patronów głównych: Premio Opony- Autoserwis oraz Goodyear. Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspierała wydarzenie jako patron honorowy.

Imprezie patronowali eksperci, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z uczestnikami. W strefie „Bezpieczna taksówka” kierowcy Ele Taxi uczyli, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Podczas symulacji wypadku drogowego, z udziałem motocyklu i samochodu osobowego, pokazywali procedury stosowane na co dzień, by ratować ludzkie życie. Pokazano również najnowocześniejsze technologie, którym przewodzi idea „bezpieczniej na drodze”, m.in.: opatentowane rozwiązania dotyczące weryfikacji zdarzeń i wiarygodności kierowców, co pozwala na przekazywanie sprawdzonych i rzetelnych informacji na drodze oraz samochodowy system antyalkoholowy „ilteQ”.

Imprezę poprowadził prezenter telewizji motoryzacyjnej TVN Turbo Kuba Bielak, dzieciom zapewniono kreatywną zabawę, a uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody podczas licznych konkursów. Całość została zwieńczona Forum dupstep to pop… Tomasz Dolski Live on stage & C – Jayy.

Więcej informacji na stronach: www.motosafetyday.pl oraz www.facebook.com/Motosafetyday

 

Ostatnie posty: