Loader Image
Gotowi do drogi – IV edycja programu Autochodzik

Gotowi do drogi – IV edycja programu Autochodzik

Wystartowała kolejna IV już edycja Programu Edukacyjnego Autochodzik pt. GOTOWI DO DROGI. Organizatorem jest Fundacja CREDU z siedzibą w Sopocie. Adresowana jest do nauczycieli, rodziców oraz dzieci w wieku 6 i 7 lat. Zgodnie z polskim prawem o ruchu drogowym pierwszoklasiści, tj. dzieci po ukończeniu 7 roku życia mogą poruszać się pieszo po drogach bez opieki dorosłych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Program uczy poprzez zabawy oraz stałą i metodyczną pracę zespoły zarejestrowane w wydarzeniu – tj. dzieci, rodziców i nauczycieli z grup przedszkolnych oraz klas 0-1 ze szkół podstawowych. Szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo, różnorodność sposobów przemieszczania oraz role pełnione w ruchu drogowym. Program trwa od września do czerwca i obejmuje:

  • praktyczne akcje edukacyjne tj. zadania, zabawy i ćwiczenia do wykonywania w placówce lub w domu, w tym zajęcia symulacyjne dla dzieci w miasteczku drogowym;
  • specjalny panel nauczyciela wspomagający zespół i opiekuna;
  • promocję działań placówki na forum ogólnokrajowym;
  • prezentację dokonań uczestników na stronie programu;
  • możliwość uczestniczenia w konkursach z nagrodami;

Dla aktywnych uczestników Programu przewidziane są dyplomy i wyróżnienia. W aktualnej edycji zgłoszonych jest 46 zespołów, w których przeważająca liczba to zespoły z Województwa Pomorskiego. Zachęcamy do dalszych rejestracji. W grudniu 2014 roku program Autochodzik został wyróżniony przez Wojewodę Pomorskiego.

Więcej o założeniach TUTAJ i organizacji programu TUTAJ. Pomoc w rejestracji zespołu TUTAJ.

Źródło: Autochodzik. Gotowi do drogi

Ostatnie posty: