Loader Image
15. edycja Moto Safety Day już 22 sierpnia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej!

15. edycja Moto Safety Day już 22 sierpnia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej!

Wydarzenie Moto Safety Day już od 15 lat promuje kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo na drodze oraz poszanowanie środowiska naturalnego. W ostatnich latach istotnym aspektem wydarzenia jest elektromobilność w kierunku dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.
Celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, konieczne jest podejmowanie skutecznych działań edukacyjnych. Do najważniejszych problemów występujących wciąż na polskich drogach należy wysokie zagrożenie pieszych, lekceważenie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego dotyczących m.in. prędkości jazdy, spożywania alkoholu, pierwszeństwa przejazdu, zachowania młodych kierowców oraz bezpieczeństwa dzieci.
Każdy z uczestników ruchu drogowego jest pełnoprawnym jego uczestnikiem, zatem podstawą bezpieczeństwa jest partnerstwo na drodze wpisane w kulturę motoryzacyjną, której trzeba się ciągle uczyć.Polskie drogi wciąż należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej. W wypadkach giną codziennie piesi, rowerzyści, motocykliści i kierowcy samochodów.

Od lat staramy się promować odpowiednie postawy wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomagają nam w tym liczne instytucje i firmy, dzięki którym Moto Safety Day odbywa się już po raz piętnasty. Tylko ciągła edukacja od najmłodszych lat ma szansę na zmianę postaw i budowanie kultury motoryzacyjnej. Wydarzenie promuje pozytywne postawy uczestników ruchu drogowego poprzez szeroką edukację partnerów wydarzenia. Mocno promujemy także elektromobilność. Liczne pokazy, m.in. symulujące wypadek z wykorzystaniem wszystkich służb ratowniczych uświadamiają nam konsekwencje brawury, jazdy pod wpływem alkoholu, braku zachowania partnerstwa na drodze. To powinno dać nam do myślenia – Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Teren wydarzenia będzie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz elektromobilnością. Strefy będą dostosowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, z dużą dawką edukacji, zabawy, konkursów i muzyki. Ważnym aspektem Moto Safety Day będzie zaprezentowanie zaawansowanych systemów w samochodach zmniejszających ryzyko wypadku. Prezentowane modele pojazdów marki Volkswagen oraz BMW wezmą udział w pokazach partnerstwa na drodze, zaś pojazdy elektryczne wskażą na rozwijające się kierunki ekologii połączonej z mobilnością. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą także dostępni eksperci z LOTOS Niebieski Szlak.
Istotnym elementem imprezy będzie promocja bezpiecznych fotelików dla dzieci, prawidłowe dopasowanie do wagi i wieku dziecka, połączone z prawidłowym montażem w samochodzie. Jednym z elementów edukacji będzie także promowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Na dzieci czekają liczne gry, konkursy i zabawy edukacyjne w tym zakresie.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotuje miasteczko ruchu drogowego – tor z alkogoglami oraz stoisko edukacyjne. Wydarzenie będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy u ratowników na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratowników z Pomorskiego WOPR.

Wśród wielu atrakcji znajdą się m.in.: pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych uświadamiający skutki brawury i braku wyobraźni na drodze, symulator dachowania, waga przeciążeniowa demonstrująca masę chwilową przedmiotu lub człowieka podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h, auta elektryczne dla dzieci, liczne konkursy i edukacja w strefach partnerów.
Atrakcją wydarzenia będzie zapewne motocykl biorący udział w wyścigu – Drag Racing Team 1/4 mile, zbudowany przez Wiśnia Motors. Będzie to także okazja do rozmów o bezpieczeństwie w sportach motorowych. Motocykliści pod okiem Tomka Kulika, instruktora doskonalenia jazdy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń w aspekcie bezpiecznej jazdy oraz zyskania wiedzy w zakresie doskonalenia techniki jazdy. W tym roku odbędzie się także pokaz bezpieczeństwa na wodzie z udziałem ratowników Pomorskiego WOPR.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert wieczorny – wystąpi Hiszpan w gorących latynoskich rytmach – Moises Bethencourt. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.
Dla uczestników wydarzenia będą dostępne Food Trucki.

Partnerami Głównymi Moto Safety Day 2020 są Bank BNP Paribas, Grupa ENERGA i Grupa LOTOS.

Do zobaczenia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej 22 sierpnia od godz. 11.00 !

Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi warunkami sanitarno-epidemicznymi, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni.

Ostatnie posty: