Loader Image

VII Finał Miejskiej Policyjnej Foczki

Tegoroczna, VIII już edycja, gdyńskiego programu prewencyjnego „Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa” dobiegła końca. W podsumowaniu  udział wzięło 6 reprezentacji szkół z gdyńskich podstawówek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. Zwycięzcą tegorocznych zmagań została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 46. Przez cały rok szkolny ponad 3000 uczniów klas pierwszych ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni poznawało zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze, w trakcie wypoczynku nad wodą oraz uczyło się tolerancji rówieśniczej i podstaw ochrony naturalnego środowiska. W tegorocznym finale zorganizowanym w Prywatnej Szkole Podstawowej Liber wzięły udział drużyny ze Szkół Podstawowych nr 12, 33, 34, 40, 46 oraz reprezentacja gospodarzy. Wśród gości obserwujących zmagania pierwszoklasistów znaleźli się przedstawiciele władz miasta, służb i instytucji wspierających Policyjny Program Prewencyjny oraz dyrektorzy szkół. Na trybunach zawodników dopingowali ich rówieśnicy, którzy na tą okazję przygotowali specjalne transparenty. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród rzeczowych dla rywalizujących drużyn, na wszystkich obecnych w trakcie finału czekał tort z wizerunkiem foczki „Gdynki – Ostrzeżynki”.

Zwycięzcą VIII edycji Programu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Gdyni. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12, a trzecie – Prywatna Szkoła Podstawowa Liber. Na miejscu czwartym piątym i szóstym znaleźli się kolejno Szkoła Podstawowa nr 33, 40 i 34.

Wszystkim, biorącym udział w tegorocznym finale serdecznie gratulujemy, a na nadchodzące wakacje życzymy dużo słońca i uśmiechów oraz bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu.

„Policyjna foczka…” – krótko o programie.

Od ośmiu lat wszyscy uczniowie z pierwszych klas szkół podstawowych w Gdyni wspólnie z foczką „Gdynką – Ostrzeżynką” poznają zasady bezpiecznego zachowania i unikania niebezpieczeństw.

„Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa” – opracowana przez mundurowych z Wydziału Prewencji gdyńskiej Komendy – adresowana jest do najmłodszych uczniów, aby u progu ich edukacji rozpocząć naukę bezpiecznych postaw i zachowania w domu, w drodze do i ze szkoły oraz podczas wypoczynku. Tematy proponowane dzieciom dotyczą także niebezpieczeństw związanych z niewybuchami, nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem, kontaktami z obcymi osobami, a także kontaktami ze zwierzętami. Dzięki współpracy gdyńskich policjantów z pracownikami naukowymi Stacji Morskiej UG w Helu, dzieci poznają również podstawy ochrony środowiska naturalnego.

„Policyjna foczka…” rozpoczyna się na początku roku szkolnego i realizowana jest przez 10 miesięcy. Całoroczną naukę i zabawę tradycyjnie wieńczy konkurs organizowany kolejno w szkołach – dzielnicach, a na koniec, dla 6 najlepszych klas finał miejski. W czasie podsumowania uczniowie muszą wykazać się wiedzą wypełniając quiz, pomysłem na pracę plastyczną dotyczącą bezpiecznego wypoczynku, talentem aktorsko-wokalnym w piosence poświęconej bezpiecznej drodze do szkoły oraz sprawnością fizyczną w rywalizacji sportowej.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdynia

Ostatnie posty: