Loader Image

Ostatni weekend wakacji

31 sierpnia rozpoczynają się ogólnokrajowe działania „Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji”, które zakończą się 2 września. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z wakacyjnych powrotów, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów, szczególnie na podstawowym układzie komunikacyjnym województwa oraz na trasach wylotowych z aglomeracji.

Wakacyjny odpoczynek dobiegł końca. Rozpoczynający się rok szkolny powoduje, że na drogach pojawia się więcej pojazdów. Powroty z wakacji oraz konieczność dowiezienia pociech do placówek edukacyjnych powodują, że na drogach pojawia się więcej zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu drogowego. Pomorscy policjanci prowadzą działania Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji”, które zakończą się 2 września. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z wakacyjnych powrotów, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów, szczególnie na podstawowym układzie komunikacyjnym województwa oraz na trasach wylotowych z aglomeracji.

Na trasach województwa spotkamy mundurowych w pojazdach oznakowanych oraz nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory wykroczeń. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną groźnych zdarzeń drogowych – nadmierna prędkość, wykonywanie brawurowych manewrów, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Przypominamy o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach, które są dopasowane do ich wzrostu i wieku. Kierowca i inni pasażerowie również powinni dawać dobry przykład pociechom i korzystać z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

Źródło: Pomorska Policja

Ostatnie posty: