Loader Image
Niebezpieczeństwo w zasięgu ręki

Niebezpieczeństwo w zasięgu ręki

Tegoroczna edycja kampanii społecznej Bądźmy razem bezpieczni ma zwrócić uwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego na rosnący problem korzystania z telefonów komórkowych na drodze, zarówno przez kierowców jak i pieszych.

Problem rozproszenia przez smartfony nie dotyczy wyłącznie kierowców –

piesi, którzy rozmawiają przez telefon, przechodzą przez jezdnię o 25% wolniej niż osoby skoncentrowane na bezpiecznym przekroczeniu ulicy.

 

80% pieszych z telefonem zachowuje się ryzykownie: przechodzi bez upewnienia się, czy jest bezpiecznie, wchodzi na jezdnię zanim pojazd się zatrzyma lub przechodzi poza wyznaczonym miejscem.

 

Podczas rozmawiania, SMS-owania, wyszukiwania muzyki, oglądania filmów, grania w gry, aktywności na portalach społecznościowych, pieszym przytrafiają się zderzenia z innymi ludźmi lub przeszkodami, upadki, spadanie ze schodów, z peronów, zranienia i złamania. Można śmiało przypuszczać, że przyczyną znacznej części zdarzeń drogowych jest korzystanie z urządzeń mobilnych w ruchu ulicznym.

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem kampanii zatytułowanym ‚Niebezpieczeństwo w zasięgu ręki’.  Spot skoncentrowany jest na nieuważnym pieszym w kontrze to jadącego tramwaju.

 

Źródła:  ITS, Bądźmy razem bezpieczni

 

Ostatnie posty: