Loader Image

Konkurs "BŁYSKOTLIWI"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół średnich na najlepszy materiał filmowy dotyczący noszenia elementów odblaskowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dodatkowo – laur od internautów bowiem filmy będą emitowane na profilu społecznościowym MSW.
Przypomnijmy, że od 31 sierpnia piesi, którzy po zmroku poruszają się poza obszarem zabudowanym, powinni mieć na sobie element odblaskowy. Do tej pory obowiązek ich noszenia miały osoby poniżej 15 roku życia. Nowy przepis dotyczy wszystkich, bez względu na wiek. Elementami odblaskowymi mogą być opaski lub kamizelki. Policja zaznacza, że ważne jest ich umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy będą dobrze widoczne dla kierowców. W 2013 roku doszło do 9 489 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 1 147 osób, a ponad 9 000 zostało rannych.
W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, którego motywem przewodnim ma być propagowanie noszenia odblasków, nie mogą przekraczać 40 sekund.
Zwycięzców wyłoni Komisja Konkursowa składająca się z ekspertów z MSW, policjantów oraz przedstawiciela Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne. Ponadto przyznana zostanie nagroda internautów. Otrzyma ją szkoła, której spot decyzją komisji zakwalifikuje się do ścisłej czołówki, a następnie zostanie najwyżej oceniony przez fanów profilu społecznościowego MSW. Zwycięskie spoty będą promowane również w mediach.Termin składania prac upływa 19 grudnia 2014 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2015 roku.
Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerem telefonu (22) 60 149 42 lub adresem e-mail:anna.klimaszek@msw.gov.pl. Dodatkowe informacje (regulamin, karta zgłoszeniowa) znajdują się na stronie www.msw.gov.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski

Ostatnie posty: