Loader Image

Bezpieczna droga do szkoły

Zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych, kontrola poprawności oznakowania w rejonie szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych, to tylko wybrane cele, które będą realizowane w dniach 3-7 września przez mundurowych w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne, kontrola poprawności oznakowania poziomego i pionowego w rejonie szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych.

Przypominamy kierowcom, że w rejonie szkół należy zachować szczególną ostrożność. Po długiej przerwie wakacyjnej, dzieci mogą mieć rozproszoną uwagę, zmotoryzowanych natomiast może zaskoczyć znacznie większy ruch na ulicach. Rodziców prosimy o wyposażenie dzieci w dodatkowe elementy odblaskowe oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W wielu szkołach pojawią się policjanci, którzy w przystępny sposób uzupełnią wiedzę przekazaną przez opiekunów.

 

Źródło: Pomorska Policja

Ostatnie posty: